Анна Цукур: «Моя місія – робити людей здоровішими»

Співрозмовник: Анна Цукур – фітнес-коуч, серферша, сноубордистка, мандрівниця

Текст: Ольга Рябушенко

Фото:  Маша Вірченко

Гостинність: Di Mare

У мене особливий сюрприз для всіх, хто на шляху до фігури своєї мрії – ексклюзивне інтерв’ю з Анною Цукур, дівчиною, яка робить наш світ здоровішим, надихає своїм прикладом регулярно тренуватися та отримувати задоволення від кожного тренування. Кілька років тому Анна зробила собі виклик бути здоровішою і стрункішою, а сьогодні за її системою займаються тисячі людей з різних куточків світу.

Кожною кліткою своєї душі я тішуся з того, що в нашій країні є такі професіонали, як Аня. Я часто спілкуюся з фітнес-тренерами, та за два роки роботи в індустрії wellness, я вперше зустріла людину, яка результатам клієнта радіє до сліз щастя. Сподіваюся, мені вдалося передати всю красу внутрішнього світу фітнес-коуча з великим і добрим серцем. Впевнена, її поради, ідеї та досвід надихнуть і вас на позитивні зміни у своєму житті.

Аня, який твій ідеальний ранок?

Перше, я не забуваю щоранку собі посміхатися. Це найскладніше. Далі випиваю дві склянки води, водні процедури та сніданок. Вміст сніданку залежить від того, де я знаходжусь – це або фрукти, або вівсянка з фруктами та горіхами, або вівсянка з йогуртом.

Ти завжди була такою стрункою та підтягнутою?

За своєю конституцією я не худенька і дуже швидко набираю вагу. Мені завжди потрібно займатися та стежити за харчуванням. Моя постать зараз – результат роботи над собою.

 

tsukur-1

Завдяки чому ти змінила свій спосіб життя на 180 градусів?

Раніше я і не думала, що «проблемні зони» на тілі можна упорядкувати харчуванням. Я вигадала собі виправдання Чорнобиль і продовжувала жити з целюлітом. Два роки я працювала в Чилі, там немає культури харчування, вони їдять все підряд – потворне поєднання продуктів, багато хліба. Я харчувалася так само. І одного разу, надихнувшись людьми, які систематично тренувалися на відкритому повітрі, я вирішила, що хочу довести до ладу своє тіло. Під новий 2012 я загадала бажання і почала тренуватися.

На той період я зафанатіла від спорту, почала заглиблюватись у питання харчування, з’явилися перші результати. Навколишні почали помічати зміни, робити компліменти, мене це ще більше мотивувало.

Як виглядає твоя система харчування та тренувань зараз?

У моєму раціоні немає м’яса. Білок черпаю з бобових та овочів. Більше слухаю себе, чого хочу. Наприклад, після поїздки до Португалії я весь тиждень прожила на овочах та фруктах, їла хлібці з пророщеної пшениці та хумус. Наступного тижня додам до раціону нежирний сир, натуральний йогурт і якийсь сир у невеликій кількості. Молоко не п’ю. Кава з молоком для мене не смачна. П’ю американо або якась краща органічна кава, щоб відчути запахи та нотки.

Раніше я тренувалася щодня, зараз більше тренуюсь, коли треную інших. Для себе тренуюсь лише у поїздках.

Розкажи про те, як ти створила звичку пити достатню кількість води.

Найчастіше ми хочемо пити, але розглядаємо цей сигнал як хочемо їсти. Вода не йшла на початку, було важко, реально через силу почала змушувати себе пити. Я в Чилі працювала в готелі, ставила будильник щогодини, щоб випивати склянку води. Таким чином, організм адаптувався давати правильні сигнали, що я хочу пити, а не їсти. Потім звичка пити воду стала нормою. Зараз за раз випиваю близько 400 гр води, у спеку легко можу випити три літри на день.

Аня, як ти прийшла до професії фітнес-коуч?

Це моя місія, що раптом знайшлася. Був період пошуків себе, своєї справи. Під час однієї з поїздок до Франції я читала книгу з особистісного саморозвитку, завдяки якій я дійшла висновку, що мені подобається робити людей здоровими. Я усвідомила, що якщо займатимуся, значить я завжди підтримуватиму себе у формі, ще більше заглиблюся в цю тему, більше вивчу – буду приносити користь цьому світу.

Пам’ятаю, що до Києва я вже приїхала з чітким планом, бурею емоцій, думок та жадобою до знань. Я постійно вчилася, мені було шкода гаяти час. Я успішно запустила свій перший курс, це були перші тренування на свіжому повітрі загалом в Україні. А далі все пішло по наростаючій.

 

tsukur-2

 

Чому тренування саме на свіжому повітрі?

Мене надихнули бразилійці, вони багато тренуються у парках, я тренувалася з ними. Приїжджаю в Україну, ніхто цього не робить. Чому? Адже так класно тренуватись на свіжому повітрі. Деякі досі питають про роздягальню та душ. Насправді все це неважливо. Вся справа в тренуванні та покращенні здоров’я.

Що тобі найбільше подобається у цій роботі?

Мені самій дуже подобається тренуватись, подобається це робити для інших, бачити посмішки. Цей легкий контакт, я передаю – люди приймають.

Коли людина робить когось щасливою, вона стає щасливішою.

Коли я бачу навіть маленькі результати – це таке захоплення, день прожити не дарма.

Для того, щоб витримувати твій робочий графік і проводити по 3-4 півторагодинні тренування на день, потрібна енергія. Звідки ти її береш?

Під час тренувань я зазнаю не фізичних, а більше емоційних навантажень, особливо коли в день доводиться працювати з сотнею людей. Як тренер, я намагаюся контактувати з кожним. Якщо хтось не доопрацьовує, я приділяю йому більше часу. Для мене дуже важливо, щоб був контакт, важливо бачити, що людина приходить не просто на тренування, а приходить на тренування зі мною та отримує потрібну увагу та результат.

Найголовніше джерело енергії – повноцінний 7-годинний сон. З продуктів харчування додатковими джерелами енергії можуть бути банани або хлібці з пророщеного зерна.

 

tsukur-3

 

Кажуть, здоровий спосіб життя – шлях завдовжки життя. Яких висот у системі харчування ти хочеш прийти?

З харчуванням я ще не супер сувора до себе. Якщо хочу – їм. Мені б хотілося, насправді, більше перейти на сироїдіння, але для цього потрібно жити в країні, де я завжди зможу дозволити собі їсти всі овочі та фрукти цілий рік, які містять усі необхідні елементи. А у Києві навіть хороший авокадо треба шукати.

Дуже багатьом важко виключити з раціону нездорові продукти. Як ти рекомендуєш боротися зі шкідливими харчовими звичками?

Майже у кожній людині є грибок кандида, який харчується токсинами (є-шки, барвники, ароматизатори) із полиць супермаркетів. І що більше це їсти, то більше хочеться.

Дуже важливо вчасно зупинитися, усвідомити проблему і крок за кроком переходити на здорове харчування, бути сильнішим за свої звички.

Має бути усвідомлене бажання, а не «я хочу гарне тіло, але продовжуватиму їсти все підряд». Продовжувати їсти тортики і йти до цілей корекції фігури неможливо.

А що робити, якщо ліньки перемагає бажання змінити спосіб життя?

Якщо ти хочеш змінити спосіб життя, ти можеш це зробити. Немає нічого неможливого. Важливо поставити мету та щодня працювати над нею з повною віддачею. У такому разі буде результат.

Якщо в тебе вага 100 кг і ти хочеш 60 кг – ти можеш це зробити. Ставиш мету і йдеш до неї. Швидкість руху залежить від тебе особисто. Спромоглися мільйони – зможеш і ти.

За тебе це ніхто не зробить, тільки ти можеш змінити своє сьогодні, тільки ти можеш досягти цього результату.

Тільки від тебе залежить результат.

 

tsukur-4

 

Подорожі змінюють ставлення до світу, змушують переглянути цінності, допомагають знайти себе. Як подорожі зрадили тебе?

Під час складного періоду життя я поїхала до Чилі – далеко, одна, не знаючи мови та без особливої фінансової безпеки.

Два роки я провела у тісному контакті з природою – жила в евкаліптовому гаю з видом на океан, потім у горах. Таке життя круто змінило мене. Там я чітко усвідомила, що не важливий статус людини, модель її телефону чи автомобіля. Важливими є інші цінності – чи врятує тебе ця людина у воді, чи розділить з тобою хвилини щастя та слави, чи підтримає, коли тобі потрібна буде допомога.

Люди, які займаються серфінгом, вони інші, вони вміють бачити красу та знаходити щастя у простих речах.

Аню, ти долаєш тисячі кілометрів, прикладаєш неймовірні зусилля, не завжди в теплій воді, щоб дістатися line-up, і це все заради 3-10 секунд, які ти проведеш на хвилі. Я зазнала щастя покататися на хвилі і усвідомлюю заради чого все це. Розкажи про свою любов до серфінгу тим, хто тільки вирішує спробувати.

Це не можна пояснити, поки ти сам цього не відчуєш. У кожного задоволення від серфінгу йде по наростаючій. Професіонали це відчуття отримують у трубах, але навіть якщо ти серфер-початківець, ти можеш ловити це відчуття на перших зелених хвилях.

Я люблю стан, коли ти із цією стихією взаємодієш, коли відбувається контакт. Тоді ти все робиш чітко і чисто, серфиш по цій хвилі з потрібною швидкістю, поворотами. Ці короткі секунди контакту, коли це у тебе виходить – стан ейфорії, легкості. Під час серфінгу ти від усього вимикаєшся. Є тільки ти, океан та хвилі. Там приємно, легко та безтурботно.

Серфінг – це постійний потік насолоди, стан душі, яке важко описати словами.

Я люблю серфінг на світанку, коли з першими променями сонця заходиш у воду і намагаєшся взяти більше хвиль, доки люди не прийшли.

Серфінг на заході сонця – особливий магічний стан. Захід сонця з води – це інші кольори, інші фарби. Ти маєш можливість подивитися на берег так, як його бачить сонце. Такі хвилини та стани можна лише відчути.

Я розважливий серфер, не ризикую, йду крок за кроком, трохи виходжу із зони комфорту. Так само як у фітнесі.

Тобі потрібно виходити із зони комфорту. Якщо ти весь час робитимеш ті самі звичні вправи, прогресу не буде.

 

tsukur-5

 

Як ти рекомендуєш новачкам готуватися у фізичному плані перед поїздкою на серфінг?

Важливо розвивати силу рук, спини, м’язи кору, витривалість, координацію, баланс. Я рекомендую робити віджимання, підтягування, різноманітні планки. Також вдома можна тренувати стійку на дошці pop-up. Так напрацюється м’язова пам’ять, на океані ви скоротите період навчання і одразу перейдете на етап із дошкою у воді.

Аню, про що ти мрієш?

Я відчуваю, що моя місія – робити людей здоровішими. У мене дуже великі плани щодо цього і мені дуже хочеться їх реалізувати. Я дуже сподіваюся, що мені вдасться знайти золоту серединку, розвиватися в усіх напрямках і не зупинятися.

Що для тебе означає щастя?

Я відчуваю щастя, коли отримую повідомлення з відгуками від клієнтів і тих, хто займається моїми відео тренуваннями. Такі листи торкаються мене до сліз. Виходить, що всі зусилля виправдовують результат, що не дарма диплом інженера комп’ютерних систем припадати пилом на полиці.

Всім читачам бажаю не просто жити життя. Кожна людина має зробити щось добре. Важливо знайти те, що ви любите, знайти себе і реалізовувати це добре, на всі сто відсотків. Це приноситиме щастя, з’явиться гармонія з собою та навколишнім світом.

Два рази на місяць я відправляю підписникам сайту лист з ідеями, практичними знаннями та рекомендаціями, які допомагають тримати в тонусі енергію, особисту ефективність і стабільну самооцінку.

Comments 2

  1. Валентина
    18.11.2015

    Аннечка, огромное вам спасибо за ваши занятия!!!! Я случайно нашла вас в YouTube, очень долго не могла найти для себя подходящие упражнения и комплексы тренировок – и вдруг Вы!!!!!! Это просто то , что я искала!!!!! Вы умничка, красавица! Спасибо вам за ваши занятия!!!! Я всегда любила и люблю спорт, во всех его проявлениях, но в последнее время как то не хватало сил и энергии доя полноценных занятий, но вот новый рывок и этап в моей жизни наступил когда я поняла, что больше так нельзя что я хочу возобновить свои занятия спортом и улучшить свою форму, которая у меня всегда была, но понятно что всегда хочется стремиться к идеалу, и вот – вы!!!! Класс!!!!! Спасибо вам за то, что вы есть!!!!! Хочу добиться такого де результата!!!!! Вам удачи , здоровья, и процветания!!!! С Уважением, Валентина! Москва.

  2. Людмила
    28.09.2016

    Доброго времени суток! Анечка, вы замечательный человечек, который вдохновляет людей. До сегодняшнего дня лень меня останавливала. Ваши видео порекомендовала мне коллега. Сегодня
    Потренировалась с Вами и поняла что остановливаться уже не хочу. Крепкого здоровья вам и огромное спасибо. Очень надеюсь что когда нибудь познакомлюмь с вами лично. От вас исходит сплошной позитив и жизненная энергия, чего не хватает мне самой.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.