Хто, крім нас самих, може перешкодити нам досягти того, чого хочемо?
Ніхто. Переконана, що всі перешкоди ми створюємо собі самі. І потім знаходимо підтвердження тому, у що віримо.
Наполегливий розум може шукати аргументи у зовнішніх факторах, але сотні прикладів доводять, що можливо все.
Можливо все, що ми можемо собі уявити і записати.
Пам’ятаєте, десь в січні 2022 Птушкін і Кацурін опублікували два випуски про їжу Лівану. У другій частині є історія про ферму Little Reed у гірському селі Ксайбе, яку створила подружня пара ліванських архітекторів. Тільки подивіться, який попит на їхній автентичний будинок, кухню, ферму та атмосферу в країні, що переживає глибоку кризу.
Коли я дивилась той випуск, навіть не здогадувалась, що ми так само як ліванці будемо шукати паливо в кожному закутку України і так само будемо шукати можливості розвитку в умовах війни і повної невизначеності.
Якось в історіях інста робила опитування, якими відмовками люди виправдовують свою прокрастинацію чи бездіяльність.
У ТОП-3 відмовок:
- не вистачає часу
- не вистачає грошей
- не вистачає знань, як щось зробити
Як усунути ці виправдання?
Не вистачає часу.
Давайте на чистоту.
Якщо щось для нас дійсно важливе, ми знайдемо час.
Важливо не те, щоб у нас був час, важливий внутрішній намір і вміння знаходити час.
Все, що ми робимо у житті – це вибір.
Більшість із нас добре розуміють, скільки часу ми викидаємо на пусті дурниці, які ніяк не пов’язані з нашими глибинними цінностями та ніяк не просувають вперед до дорогоцінних мрій. Для пошуку підтверджень цієї думки можна переглянути статистику екранного часу в смартфоні.
Погана новина в тому, що сучасне суспільство створене так, щоб відволікати нас, красти наш час та увагу.
Наприклад, нещодавно Тоні Шварц, CEO The Energy Project, поділився результатами дослідження про те, що середньостатистичний співробітник корпоративної сфери здатен зосередитися на виконанні однієї задачі в середньому 11 хвилин і при цьому відволікається кожні 3 хвилини на соцмережі, месенджері чи електронну пошту. Google, Facebook, Twitter чи Instagram доклади багато зусиль, щоб ця сумна статистика мала місце бути.
Хороша новина в тому, що час летить, але штурвал в наших руках.
За статистикою людина, яка має смартфон, проводить з ним близько 5 годин на день. Це 76 днів на рік і грубо кажучи, третина нашого життя, коли ми не спимо, присвячена соцмережам, електронній пошті, інтернету (шопінг, новини, безцільний серфінг).
Чи є у вас дві години часу на дії, які ведуть до вашої мети?
Ми завжди знайдемо час на те, що справді важливо для нас. Інакше ми шукатимемо причини не діяти.
Не вистачає грошей.
Коли до мене приходять на персональний коучинг, щоб створити стратегію реалізації якоїсь ідеї, проєкту чи розвитку персонального бренду, серед перших виправдань, які зупиняють від дій часто звучить “не вистачає грошей”.
Мій головний інструмент на коуч-сесіях – відкриті запитання, то ж в такому випадку я пропоную знайти відповіді на запитання:
“Для чого саме потрібно більше грошей?”.
В пошуках відповідей на це запитання можливо дізнатися багато нового про себе.
По факту, наявність інвестицій – важлива умова, але для багатьох ідей абсолютно не вирішальна, бо починати проект без бренд-стратегії, без визначення що, як, для кого і навіщо – дорога в нікуди. А пошук відповідей на ці запитання великий шмат роботи, який на багато речей відкриває очі і додає ясності в тому, який має бути наступний крок.
На виправдання щодо браку знать давайте навіть не будемо витрачати час. Завдяки інтернету можна отримати доступ практично до будь-яких знань за лічені секунди, часто на 100% безкоштовно, не виходячи з дому.
Що насправді може бути перепоною?
Оточення.
Пам’ятаєте, Джим Рон сказав класну думку:
Ти – середнє арифметичне 5 людей, з ким найбільше проводиш час.
Хто ці 5 людей, з ким ми постійно поряд?
Середовище може допомогти розкритися тому, що є в нас і навпаки загасити натхнення, зневіритись в собі, в своїй мрії і своїй справі.
Обожнюю бути підтримуючим надихаючим партнером для тих, хто довіряє досягати бажаних результатів разом.
Обожнюю коучити один на один – це мій інструмент допомагати людям створювати позитивні зміни в їх житті.
На жаль, культура коучингу в нашій країні лише на стадії зародження. Ще років вісім тому мене запитували, “що таке коучинг?”. Зараз ситуація покращилась, але все одно дуже малий відсоток українців усвідомлюють цінність, яку можна отримати від якісного коучингу.
Мене цей факт дуже надихає робити максимум, щоб розвивати культуру коучингу в Україні.
Так, є коучі, які роблять свою роботу мягко кажучи “не екологічно”, але ж ми не перестаємо ходити в ресторани, якщо в одному з закладів нам подали не свіжу їжу і не відмовляємось від послуг салону краси, якщо якась перукарка зіпсувала нам зачіску чи стрижку.
Коли варто приходити на персональний коучинг?
- коли ви знаєте, чого ви хочете … хоча, запит на коуч-сесію може бути пов’язаний з тим, щоб зрозуміти, чого я хочу
- коли є готовність діяти
- коли потрібна підтримка почати – продовжити – вийти на новий рівень – довести справу до результату
“Це як зарядити машину якісним паливом, щоб рухатись далі” – говорить одна одеська фотограф про співпрацю зі мною.
Зі мною чи без мене – мрійте, ставте цілі та оточуйте себе тими, хто підтримує на шляху до бажаних результатів. Крок за кроком йдіть до своїх найпотаємніших намірів.
Вчіться мистецтву усунення виправдань і пам’ятайте про те, що ніхто, крім нас самих не в змозі зруйнувати наші мрії.
В наступній публікації поділюся тим, що допомагає бути впевненою в собі людиною, діяти, незважаючи на страхи і досягати бажаних результатів.
Два рази на місяць я відправляю підписникам сайту лист з ідеями, практичними знаннями та рекомендаціями, які допомагають тримати в тонусі енергію, внутрішній спокій та особисту ефективність.