Без чого не можна здобути впевненість у собі

Вам легко приймати рішення? Скільки часу витрачаєте на сумніви? Як часто помиляєтесь?

Щоб набути внутрішньої сили та перестати сумніватися в собі, потрібно відповісти на непросте запитання:

Що для вас найважливіше у житті?

Список правил та переконань, які для нас є важливішими за все називають цінностями.

Цінності проявляються в наших вчинках. Немає значення, що людина говорить. Важливо те, що людина робить. І лише наші дії без слів скажуть, хто ми насправді.

Наприклад, ми заявляємо, що для нас важлива чесність.

І тут ми керуємося цим переконанням у всіх життєвих ситуаціях, або не маємо права вважати його своїм. Хіба чесно (навіть стосовно себе) посилатися на чесність, коли нам це вигідно, і відмовлятися, коли бути чесним викликає незручності? Не можна бути чесною людиною наполовину.

Можна дискутувати про ситуації, коли брехня на благо. Але зараз я про своє переконання, що ставлення до своїх цінностей – мірило сили характеру та величини людської особистості.

Мені відгукується думка Еріка Бренсона, автора бестселера “Зараз! Не проґав момент — це все, що в тебе є”: “Коли ви живете згідно зі своїми цінностями, під вашими ногами міцна основа, яку ніхто не здатний у вас відібрати”.

Коли ви не йдете на компроміс зі своїми цінностями – це дає відчуття щастя та впевненості у собі. Порушення даних собі обіцянок навпаки викликає відчуття невдоволення собою, почуття провини та внутрішні страждання.

Я довго розкручувала ланцюжок у пошуках відповіді на запитання, що насправді є базовою основою характеру людини, з якою можна створювати довгострокові довірчі відносини – робочі чи особисті.

Спостерігала за героями своїх інтерв’ю, за оточенням і дійшла висновку, що основа – вірність своїм цінностям, постійна робота людини над собою, її сила волі, системність, здатність до самодисципліни, hard & soft навички.

І якщо цього фундаменту немає – не допоможуть жодні прийоми НЛП, техніки продажу чи “секрети успіху”. Все даватиме тимчасовий ефект, як таблетка від болю.

Чому важливо знати свої цінності

Цінності – це визначення того, що для вас найважливіше в житті.

Найголовніша функція цінностей – допомагати нам приймати рішення у всіх життєвих ситуаціях – простих чи складних.

Цінності допомагають робити щоденні вибори – великі та маленькі. Сім’я чи робота. Друзі чи сім’я. Прогулянка чи соцмережі. Пробіжка чи вечірнє переїдання. Книга чи соцмережі.

Якщо сім’я у списку цінностей стоїть вище за здоров’я чи роботу, значить, ви завжди пожертвуєте здоров’ям і роботою заради сім’ї.

Якщо фінансовий успіх стоїть вище за здоров’я та сім’ю, значить, здоров’я та сім’я відійдуть на другий план, як тільки знайдеться можливість кар’єрного зростання.

Люди, які живуть несвідомо, не згадуючи про свої цінності, часто сумніваються, помиляються, бо заздалегідь не вирішили, що для них найважливіше.

Як визначити свої цінності

Торік двічі робила вправу визначення цінностей. Здивував той факт, що речі, які викликали багато стресу та занепокоєння, навіть не в ТОП-3 моїх цінностей.

Ділюсь вправою (10 хвилин):

1. Напишіть список із 10 пунктів того, що для вас важливо. (Наприклад, родина, фінансова свобода, подорожі, духовний розвиток, особистісний розвиток, Бог, кар’єра, читання тощо).

2. Далі потрібно по черзі брати кожен пункт зі списку та зіставляти його з наступним. Наприклад, перший пункт у списку “подорожі”, а другий “сімейні стосунки”. Що для вас важливіше – перше чи друге? Поставте галочку навпроти пункту, який є важливішим.

Далі порівнюємо подорожі з третім пунктом, з четвертим тощо. Далі беремо пункт “сімейні стосунки” і порівнюємо з усіма цінностями, що нижче. І так треба порівнювати усі 10 пунктів один з одним.

3. Підрахуйте кількість галочок напроти кожного пункту.

Які три цінності набрали найбільше балів?

Вітаю! Це ті цінності (якщо під час виконання завдання ми були чесними із собою), які вам важливі найбільше.

Якщо вам потрібна внутрішня сила, якщо хочеться менше помилятися і сумніватися в собі, варто дати собі обіцянку бути вірним своїм цінностям.

Без компромісів.

Два рази на місяць я відправляю підписникам сайту лист з ідеями, практичними знаннями та рекомендаціями, які допомагають тримати в тонусі енергію, внутрішній спокій та особисту ефективність. 

Comments 2

  1. Татьяна
    29.08.2020

    Таким образом три ценности будут главными, а остальные вспомогательными? И как часто они могут меняться? Имеет ли смысл через пол года снова выполнять задание, чтоб сверяться с ориентирами?

    1. Olga Riabushenko
      30.08.2020

      Таким образом можно понять, что действительно важно) А есть ли смысл – это ж кто, кроме Вас лучше знает?)

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.